Co robić kiedy goście podpierają ściany, kiedy impreza się nie klei? Może warto pomyśleć o zatrudnieniu zawodowego szefa balu.

Aby być zawodowym wodzirejem trzeba z pewnością mieć talent, ale można się tego nauczyć. – Jest taki ośrodek w Katowicach – mówi Kuba Krawczyk, zawodowy wodzirej.

Radzi, żeby na zabawę ubrać się w coś, w czym będziemy się dobrze czuli, ale też zgodnie z oczekiwaniami gospodarzy. Dżinsy raczej odpadają.

 

Przepisu na udaną zabawę nie ma. Ale zapraszając gości warto zaznaczyć, że np. będziemy chcieli potańczyć. – Bo kiedy zaprosimy gości i raptem rzucimy pomysł, aby potańczyć, to goście mogą być skonfudowani – podkreśla w „Sygnałach dnia”. A potem trzeba puścić dobrą muzykę. Choć dla każdego dobra muzyka znaczy coś innego.

Kuba Krawczyk przewiduje, że w tym roku na zabawach sylwestrowych będzie dominowała muzyka lat 80-tych i 90-tych. – Właśnie teraz pokolenie 30-latków przypomina sobie lata szkolne i z przyjemnością usłyszy muzykę, której słuchało w szkole podstawowej – ocenia gość radiowej Jedynki.

Wodzirej przekonuje, że można rozkręcić zabawę bez alkoholu. Już nie jedną taką zabawę prowadził. Zaznacza tylko, żeby uprzedzić gości, że alkoholu nie będzie.

Posłuchaj całej rozmowy, w której Kuba Krawczyk udziela rad na dobrą zabawę. I nie będzie to zabawa w trzymanie się za kolana, czy podobne dziwne rzeczy.

Daniel Wydrych
Źródło: Polskie Radio