Anna Marek-Cycoń jest wodzirejką. Swój talent do prowadzenia zabaw postanowiła wykorzystać w dobrym celu – zapragnęła pomóc ludziom w znalezieniu drugiej połówki. Dlatego zaczęła organizować „boskie imprezy”, o których opowiedziała w naszym programie.

 

Anna Marek-Cycoń – organizatorka „boskich imprez”

Anna Marek-Cycoń prowadziła wesela, na których występowała w roli wodzirejki. W pewnym momencie wpadła na pomysł organizowania „boskich imprez”, czyli przyjęć bezalkoholowych, na których można poznać swoją drugą połówkę. Pierwsza taka zabawa odbyła się we Wszystkich Świętych, a druga w karnawale. Obie spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Poszła więc krok dalej i wspólnie z przyjacielem do imprezowych atrakcji dodała możliwość poznania partnera poprzez „chrześcijański speed dating”. Zabawa polega na tym, aby w krótkim czasie porozmawiać z jak największą liczbą osób.

Chciałam to zrobić niestandardowo – zacząć od uwielbienia. Uczestnictwo w uwielbieniu i sam Duch Święty dodaje odwagi. Po tej modlitwie uwielbienia zaczyna się zabawa z wodzirejem, a kolega przeprowadza dla chętnych chrześcijański speed-dating, czyli poznajmy się. Ludzie w różnych kategoriach wiekowych spotykają się przy stoliku, rozmawiają przez pięć minut i później jest zmiana – opowiada Anna Marek-Cycoń.

Jak znaleźć miłość?

Choć wodzirejka nie postrzega siebie w roli swatki, ma już w tym zakresie pewne osiągnięcia.

Nie do końca robię takie statystyki, ale wiem, że jedna, dwie pary zawarły związek małżeński, a kilka na pewno się poznało. My stwarzamy przestrzeń, a co się w tej przestrzeni dzieje, to tutaj zostawiamy wolność – wyjaśniła w rozmowie z naszą reporterką Katarzyną Olubińską-Godlewską.

Kolejna boska impreza zaplanowana jest na Andrzejki lub Święto Niepodległości.

Ania Marek-Cycoń zachęca singli również do modlitwy do Św. Józefa. Takie msze organizowane są przed potańcówką. Ona właśnie w ten sposób poznała swojego męża.

Jaką ma radę dla osób poszukujących miłości?

Otworzyć się i powierzyć sprawę Panu Bogu i świętemu Józefowi – mówi organizatorka „boskich imprez”.

Autor: Anna Mierzejewska
Reporter: Katarzyna Olubińska-Godlewska, przygotowała: Katarzyna Chętnik11