WODZIREJSKI MARATON to reportaż z Warsztatów Wodzirejów Wesel i Zabaw Bezalkoholowych organizowanych przez Fundację „Światło-Życie” i prowadzonych przez doświadczonych wodzirejów: Bernadettę Lechowicz-Nogaj oraz Kazimierza i Józefa Hojnów.

Przez chwilę możemy podejrzeć, jak uczestnicy szkolenia przygotowują się do prowadzenia imprez bezalkoholowych. Posłuchać organizatorów, którzy opowiadają, jaki cel przyświeca warsztatom. Przekonać się, czy każdy może zostać wodzirejem i jakie cechy powinien mieć idealny prowadzący.

Wszystko zaczęło się od audycji w Radiu Maryja, w której Kazimierz i Józef Hojna opowiadali o prowadzeniu wesel bezalkoholowych. Jeden ze słuchaczy zaproponował, żeby nauczyli innych, jak to się robi. Bracia – wodzireje – podjęli wyzwanie i we współpracy z księdzem Wojciechem Ignasiakiem, wystartowali z pierwszymi warsztatami. Dziś na szkolenia przyjeżdżają zarówno ci, którzy prowadzą imprezy, jak i zupełni amatorzy. Przyjeżdżają po inspiracje, nowe pomysły, ale przy okazji spotykają się z ludźmi z branży, nawiązują relacje. Uczą się, jak być dobrym wodzirejem – angażować gości, wyczuwać emocje sali i pokonywać własne ograniczenia. Ale przede wszystkim warsztaty są po to, aby uwierzyć, że można się dobrze bawić bez alkoholu. Taki cel ma również reportaż.

Zwiastun

Cały reportaż

Plakat